Jdi na obsah Jdi na menu
 


Benjamin Sisko

sisko2-sm.jpg

Benjamin Lafayette Sisko je fiktivní osoba velitele vesmírné stanice Deep Space Nine ze světa Star Treku. V TV seriálu roli sehrál herec, profesor Avery Brooks.


Životopis


Sloužil jako nadporučík na hvězdoletu Saratoga v roce 2367, když byl tento napaden Borgy, u nichž byl právě asimilován na čas Jean-Luc Picard. Při útoku přišel Sisko o manželku Jennifer Siskovou, zachránil jen syna.

V dalším období Sisko na vesmír zanevřel a hledal možnosti, jak se vrátit na Zem. Nedařilo se mu to, byl nějaký čas v planetární službě na Marsu, i zde byl kvůli příliš častému střídání rodin nespokojen.

O tři roky později byl Sisko jmenován komandérem vesmírné stanice Deep Space Nine, kterou převzala od civilizace Cardassianů Hvězdná federace zastoupená kapitánem Enterprise Jean-Luc Picardem. Stanice se nalézala u planety Bajor. Na stanici byl spolu s ním synek Jake, měňavec Odo, Kira z Bajoru, O'Brien z Enterprise, Ferengové Quark se synem Nogem a další. Už kvůli vzpomínce na úlohu Picarda, svou ženu a při vědomí samoty syna místo původně odmítnul. Pak se mu podařilo navázat kontakty s Bajorany, nalézt červí díru, osvědčil se jako velitel při útoku Cardassianů, jeho syn si našel kamaráda a tak Sisko jmenování komandérem stanice přijmul.

Velel zde tři roky a vrátil se na Zem do funkce velitele bezpečnosti Hvězdné flotily, roku 2375 se podruhé oženil (manželka Kasidy Yates) a vrátil se na Deep Space Nine. Vzápětí poté zmizel, zřejmě se přidal k rase Proroků, tvůrců blízké červí díry.

 

Rubriky

Avery Brooks

Příspěvků: 0