Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gates McFadden

Rodným jménem Cheryl Gates McFadden se narodila v březnu 1949 v americkém Ohiu. Vystudovala divadelní vědu na univerzitě v Massachusetts, a také herectví v Paříži. Zde byl jejím učitelem slavný Jacques LeCoq.


Je vdaná a z manželství má syna Johna. Její filmografie není příliš rozsáhlá. Kromě občasného účinkování v TV seriálech se věnuje hlavně divadelní práci. "Hraní v divadle je mou opravdovou láskou. Zbožňuju jeviště a publikum." Jak sama říká, mezi její nejoblíbenější hry patří ty klasické od Shakespeara.

Nejvíce známá je její role doktorky Beverly Crusherové v seriálu STAR TREK: NOVÁ GENERACE (1987). Po menších neshodách s producenty opustila natáčení na celou jednu sezónu. K velké radosti fanoušků se po roce zase vrátila. U jedné epizody si vyzkoušela režii. Pro film WIZARD (1986) vytvářela choreografii.

Spolu s ostatními kolegy z posádky Enterprise se objevila jako doktorka Crusherová v navazujících filmech. Její herecký kolega ze Star Treku, Brent Spiner, se stal kmotrem jejího syna.

Několik let žila s rodinou na jihu Francie, kde se věnovala rekonstrukci starého divadla. Vyučuje na kalifornské univerzitě a pro kanadskou televizi účinkovala v sérii reklam reklam společnosti Microsoft.