Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marina Sirtis

Marina Sirtis je britská divadelní a filmová herečka. Narodila se řeckým rodičům v Londýně, proto hovoří již odmala plynně řecky. Herectví ji zaujalo již od dětství, ale rodiče měli o kariéře dcery úplně jiné představy. Po maturitě proto tajně vystudovala hudebně dramatický obor na univerzitě, kterou zdárně dokončila. Po studiích pracovala v hudebním divadle a televizi, kde příležitostně hostovala v televizních seriálech.


Krátce po jejím absolvování se stala členem Worthing Repertory Theatre. Objevila se zde v mnoha klasických dramatech, včetně role Ofélie z Hamleta. Vedle divadelní práce se snažila rozšířit své herecké působení i do televize. Hrála v několika populárních britských seriálech, například MINDER & HAZEL a v televizním filmu ONE LAST CHANCE.

V roce 1986 se přestěhovala do Los Angeles. Půl roku se jí na divadelních prknech příliš nedařilo. Byla zoufalá a plánovala návrat domů. Právě během příprav na zpáteční cestu do Londýna vyhrála konkurz na roli v seriálu STAR TREK: NOVÁ GENERACE (1987).

Měla zde hrát postavu bezpečtnostního důstojníka Tashi Yarové. Při zkouškách se ale přišlo na to, že se Marina více hodí právě pro roli empatické poradkyně Deanny Troi. V seriálu nosila černé kontaktní čočky, ve skutečnosti jsou její oči světle hnědé.

Od roku 1992 je vdaná za kytaristu Michaela Lampera. V soukromí je velká fanynka evropského fotbalu, je dokonce členkou fotbalového klubu. Je vegetariánka a aktivní členkou hnutí za práva zvířat. Ráda navštěvuje srazy fanoušků Star Treku.

Pravidelně se objevuje ve filmech i televizních seriálech, mezi jinými například CLOSER či BEZE STOPY. Má také kladný vztah k hudbě. Objevila se v několika muzikálech a byla i na Evropském turné s Rocky Horror Picture Show.