Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jean-Luc Picard

jean-luc-picard-jean-luc-picard-24183226-950-1200.jpgJean-Luc Picard je fiktivní postava kapitána kosmické lodi USS Enterprise NCC-1701-D v televizním seriálu Star Trek: Nová generace i navazujících celovečerních filmech nebo knihách.

 

Životopis

 

Jean-Luc se narodil Mauricemu a Yvette Picardovým v La Barre ve Francii 13. července 2305. Již odmalička snil o přijetí do hvězdné flotily. Po přijetí na akademii se začal zajímat o archeologii, která se stala jeho zálibou po zbytek života. Šlo však o mladého, temperamentního a především ctižádostivého kadeta akademie a tak krátce po absolvování se zapletl do šarvátky s Nausikánci, při které byl zasažen dýkou do srdce a bylo mu implantováno umělé.

Picard byl roku 2363 přidělen na loď USS Stargazer jako první důstojník a posléze se stal kapitánem. Později je převelen, opět jako kapitán, na vlajkovou loď Federace - Enterprise D, kde po jeho boku slouží William Riker, jako první důstojník a android Dat jako druhý důstojník. Spolu s dalšími členy posádky se vydávají na vědeckou misi za účelem poznávat neobjevený vesmír. Během této mise je Picard také unesen a asimilován Borgy nebo vystaven na pospas rozverné ale všemohoucí postavě Q.

Později se Picard setkává také s historicky známým kapitánem Jamesem Kirkem (v událostech filmu Star Trek: Generace), avšak ani společně nezabrání havárií Enterprise D, která je zničena na planetě Veridian III po útoku klingonského plavidla. Jean-Luc Picard se tak stává kapitánem další lodi, Enterprise E.

 

 

Rubriky

Patrick Steward

Příspěvků: 0