Jdi na obsah Jdi na menu
 


Worf

320x240.jpg

Worf, syn Moghův je fiktivní postava v televizních seriálech z prostředí Star Treku, kterou ztvárnil Michael Dorn. Jde o postavu Klingona, který byl v dětství zachráněn Lidmi jde o prvního Klingona ve službách hvězdné flotily Spojené federace planet. Postava Worfa se objevuje prvně v seriálu Nová generace, ale také Stanice Deep Space Nine a ve čtyřech celovečerních filmech.


Životopis


Worf se narodil na domovském Qo'noSu roku 2340 jako syn Moghův. O pět let později se s ním rodiče přestěhovali do kolonie Khitomer. Zde však jejich loď byla zákeřně napadena Romulany. Na nouzové volání jako první odpověděla federační loď USS Intrepid. Worfa našel její důstojník Sergey Rozhenko, který se jej, se svou ženou Helenou, ujal jako svého syna. Rozhenko jej vzal do farmářské kolonie Gault, kde Worf vyrůstal zhruba s 20.000 obyvateli kolonie. Nějaký čas se svým otčímem trávil také na Zemi v Minsku. Toto město později uvádí, jako své nejoblíbenější místo na Zemi.

Ačkoliv vyrůstal ve společnosti lidí, tíhnul ke svým klingonským tradicím a proto nepřijal příjmení Rozhenko. Jeno syn Alexander byl ovšem vychováván manželi Rozhenkovými a jeho matka byla z poloviny člověk a proto toto příjmení převzal. Worfův starší bratr byl v době incidentu u Khitomeru stále na planetě Qo'noS. Po ztrátě rodičů byl adoptován Moghovým přítelem Lorghem.

Roku 2357 nastoupil na akademii hvězdné flotily, kterou absolvoval o 4 roky později s hodností praporčíka. Stal se tak prvním klingonským důstojníkem ve hvězdné flotile. Ačkoliv během své služby se vždy držel klingonských zásad o cti a hrdosti, byl vždy většinou ostatních klingonů opovrhován za své rozhodnutí pro kariéru ve hvězdné flotile

Roku 2364 byl přidělen na USS Enterprise D jako operační důstojník kontroly letu. Zhruba rok poté, po smrti Tashy Yarové převzal její funkci šéfa bezpečnosti. Hodnost poručíka získal roku 2366. Téhož roku přijal do domu Mogha osiřelého Jeremyho Astora, když vedl výsadek při kterém tragicky zahynula poručík Astorová.  

 

Rubriky

Michael Dorn

Příspěvků: 0