Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hikaru Sulu

images--1-.jpgHikaru Sulu je fiktivní postava lodního kormidelníka a později kapitána hvězdné lodi USS Excelsior (NCC-2000), kterou ztvárnil George Takei, vyskytující se v seriálu Star Trek, animovaném seriálu Star Trek a jedné epizodě seriálu Star Trek: Vesmírná loď Voyager, ale také v řadě celovečerních filmů, knížek, komiksů a počítačových her.

 

Životopis

 

Hikaru Sulu se narodil v San Franciscu. Po přiřazení na loď USS Enterprise (NCC-1701) setrvával ve funkci kormidelníka a ovládal lodní phasery a fotonová torpéda.

Po dobu první série seriálu Star Trek s ním pracovali na těchto pozicích různé postavy, až od druhé série se na místě jeho kolegy usadil na delší dobu Pavel Čechov. V animovaném seriálu Star Trek je Sulu opět bez Čechova.

Postupně, během celého seriálu se vypracovával z nepříliš významné postavy až po dočasného velitele lodi, když byl kapitán James Kirk, první důstojník Spock i vrchní inženýr Montgomery Scott mimo Enterprise. Později byl povýšen na komandéra a následně se stal kapitánem a byla mu přidělena loď USS Excelsior (NCC-2000).

Sulu má mnoho koníčků. Počínaje šermem, přes botaniku, gymnastiku až po sběratelství historických zbraní. Ve filmu Star Trek: Generace pak vystupuje jeho dcera Demora Sulu v roli kormidelníka USS Enterprise (NCC-1701-B).

 

Rubriky

George Takei

Příspěvků: 0