Jdi na obsah Jdi na menu
 


James T. Kirk

 

jamestkirk.jpg

James T. Kirk je hlavní postavou několika řad televizního seriálu, filmů a knih z fiktivního světa Star Treku. V prakticky všech má postavení kapitána vesmírné lodě USS Enterprise NCC-1701 a USS Enterprise NCC-1701-A, později admirála. Celé jeho jméno zní James Tiberius Kirk.

Charakter postavy byl vytvořen tak, aby představoval poctivého, statečného a spravedlivého kapitána, nenávidějícího bezpráví a hrdého obyvatele federace.

 

Životopis

 

 V letech 2250 až 2254 absolvoval Akademii Hvězdné flotily a pak sloužil na lodích USS Republic USS Farragut. V roce 2265 byl pověřen velením lodě Enterprise a strávil s ní na cestách vesmírem pět let. Roku 2269 byl povýšen na admirála a pracoval rok na velitelství Hvězdné flotily. V roce 2271 se krátce vrací jako kapitán na Enterprise, znovu v roce 2285.

Jeho spolupracovníky na lodi byli doktor McCoy, jím přezdívaný Kostra, velicí důstojník Spock z planety Vulkán, oba byli jeho přáteli. Ve vedení jeho Enterprise dále měl komunikačního důstojníka Uhuru, kormidelníka Sulu, důstojníka Chekova a šéfinženýra Scottyho.

 

 

 

Rubriky

William Shatner

Příspěvků: 0