Jdi na obsah Jdi na menu
 


Leonard McCoy

dr_mccoy.jpgDr. Leonard McCoy je fiktivní postava lodního lékaře, kterou ztvárnil DeForest Kelley, vyskytující se v seriálu Star Trek: The Original Series, Star Trek: The Next Generation ale také v řadě celovečerních filmů,knížek, komiksů a počítačových her.

 

Životopis

 

McCoy se narodil roku 2227, vystudoval Mississippskou univerzitu. V roce 2266 se McCoy stává vedoucím lékařem a důstojníkem lodi USS Enterprise pod velením kapitána Jamese T. Kirka. McCoy a Kirk se již pod velením kapitána Pikea stávají dobrými přáteli. Díky McCoyovi se Kirk dostal na Enterprise, kde posléze prokázal své schopnosti, které mu zajistili místo kapitána hvězdné lodi.

McCoy dává také Kirkovi druhý pohled na věc oproti vulkánskému Spockovi, který se bezvýhradně řídí logikou. Naproti jemu je doktor McCoy veden svým úsudkem a emocemi. Proto se spolu velmi často dostávají do sporů, ale přesto jde o přátele. Ostatně to byl McCoy, který se stal nositelem Spockova vědomí ve filmu Star Trek II: Khanův hněv. Díky McCoyovi tak mohla být navrácena Spockova katra do jeho znovuvytvořenéhotěla (Star Trek III: Pátrání po Spockovi).

V pilotní epizodě série Star Trek: The Next Generation s názvem Střetnutí na Farpointu I je McCoy již hodnosti admirála federace.

 

 

Rubriky

Deforest Kelley

Příspěvků: 0