Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nyota Uhura

images.jpgNyota Uhura je fiktivní postava komunikační důstojnice ze světa Star Treku, kterou ztvárnila Nichelle Nicholsová. Vyskytuje se v původním a v animovaném seriálu Star Trek, v sedmi celovečerních filmech, a dále v mnoha knihách,komiksech a počítačových hrách na motivy Star Treku.

 

Životopis

 

Uhura pochází ze Spojených států afrických a její mateřskou řečí je svahilština. Je nedílnou součástí posádky USS Enterprise (NCC-1701) od událostí v epizodě „Past na muže“, kde vystupovala v hodnosti poručíka. Postupem času získala hodnost komandéra. Její specializací a pracovní náplní je ovládání komunikačních zařízení. V původním seriálu Star Trek je vždy k vidění u komunikačního pultu za kapitánovým křeslem. Velmi bravurně dokáže kódovat i dekódovat různé zprávy, hovoří dlouhou řadou jazyků a rozpoznává i různé signály.

Není velkou výjimkou, že Uhura je součástí výsadku po boku kapitána Jamese Kirka, pana Spocka a doktora McCoye. Téměř pravidlem ale bylo, že jí patřila zvýšená pozornost bytostí, se kterými se výsadek setkal.

 

 

Rubriky

Nichele Nichols

Příspěvků: 0