Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jennifer Lienová

 Jennife Ann Lien se narodila v americkém Chicagu jako nejmladší ze tří dětí. Má starší setru a bratra. Její matka Delores byla učitelkou na vysoké škole. Jennifer již od dětství věděla, že se chce stát herečkou. Povzbuzována svými učiteli angličtiny a divadla, se stala ve věku 13 let členkou Illinois Theatre Center a začala hrát zejména na letních divadelních festivalech. Zahrála si role v Shakespearových hrách THE TEMPEST a OTHELLO předtím než získala stálé angažmá v hudebním divadle.


Před kamerou se Jennifer poprvé objevila v roli dvojčat v reklamě na žvýkačky. Jejím debutem v televizní show byla role studentky hudební akademie v jedné z epizod BREWSTER PLACE v roce 1990. V 16 letech se přestěhovala do New Yorku a získala roli Hannah Moore v soap opeře ANOTHER WORLD. Zahrála si také Roanne v komedii PHENOM (1993) nebo sestru Edwarda Nortona v AMERICAN HISTORY X (1998).

Asi nejznámější je ale díky své roli Kes v seriálu STAR TREK: VOYAGER. Věnovala se ale také dabingu, svůj hlas propůjčila například takovým projektům jako LVÍ KRÁL 2, seriál MEN IN BLACK nebo BATTLE FORCE: ANDROMEDA.

Ve volném čase Jennifer ráda čte, maluje a hraje na trombón. Jejím manželem je Phil Hwang a v září roku 2002 se jim narodil syn Jonah. Od narození svého syna se Jennifer vzdala práce před kamerou a v dabingu. Od té doby se objevila pouze v jednom filmu svého manžela nazvaném GEEK MYTOLOGY (2008).