Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kathryn Janewayová

871722-janeway3689.jpg

Kathryn Janewayová je fiktivní postava ze světa Star Treku. Jako kapitán vesmírné lodě Federace USS Voyager byla jednou z hlavních postav seriálu Star Trek: Voyager. Po návratu Voyageru do kvadrantu alfa byla povýšena na viceadmirála.Životopis


Kathryn Janewayová se narodila ve městě Bloomington v Indianě. Sloužila na lodi USS Al-Batani, později už jako kapitán na USS Billings, kde se seznámila s Tuvokem. Poté byli oba převeleni na loď USS Wyoming, a nakonec v roce 2371 na USS Voyager.

První misí Voyageru bylo hledat pohřešovanou loď Maquistů, kterou Cardassiané pronásledovali do oblasti Badlands, a kde byla také naposledy spatřena. V tu dobu byli obě lodě, Voyager i loď Maquistů proti své vůli zataženy až do kvadrantu delta, na místo vzdálené 75 tisíc světelných let daleko. Loď maquistského velitele Chakotaye byla poté zničena v boji s Kazon-Ogly. Janewayová se rozhodla, že zničí zařízení které je do delta kvadrantu dostalo i za cenu toho, že se nebudou moc touto cestou vrátit zpět domů. K tomu jí vedl fakt, že Kazoni by zařízení, které dodává energii na planetu Ocampa využili ke svým potřebám, a Ocampu by obsadili. Poté se Janewayová rozhodla, že spojí svojí posádku s posádkou velitele Chakotaye. Ten se tak stal prvním důstojníkem.

Po návratu Voyageru do kvadrantu alfa v roce 2378, byla Janewayová povýšena na viceadmirála. Objevila se ve filmu Star Trek: Nemesis, kdy předala kapitánu Jean-Lucu Picardovi rozkaz, aby se USS Enterprise-E vydala na misi k centrální planetě Romulanského impéria, Romulu.

 

Rubriky

Kate Mulgrew

Příspěvků: 0